Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Najwięksi z największych!
Autor Wiadomość
Elros Telemnar
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-24, 09:10   Najwięksi z największych!

Witam, pomyślałem, że skoro została zaczęta rozmowa na temat potęgi Saurona moglibyśmy spróbować sklasyfikować albo opisać największe, najpotężniejsze bądź też najistotniejsze postacie w dziejach znanego nam Śródziemia. Może to być z formie małego rankingu:D Kogo stawiacie na pierwszym miejscu??

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-24, 10:30   

Sądzę, że największym z największych jest nie kto inny jak sam Stwórca Eru Ilúvatar.
To z jego mysli powstało wszelkie zycie i istoty.
Później oczywiście Ainurowie. Wszystkich wymieniac nie bedę.

Jeżeli zas chodzi o najpotężniejsze postacie w czasach bitwy o Pierścień to z tych dobrych uważam, że najpotęzniejsza była Galadriela :galadriel: , Elrond i Gandalf :gandalfw:

Złej stronie przewodniczył nie kto inny jak sam Ciemny Władca czyli Sauron :sauron:

U mnie tez tak ze złych charakterów przoduja Nazgule :nazgul: i Balrog :balrog:

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-24, 11:22   

Ja uważam, że największa i najpotężniejszą postacią pomijając oczywiście Eru. :mrgreen: Jest (ze złych postaci oczywiście )Sauron, Balrog i Nazgule chociaż Saruman jest też niezwykle potężny... A z dobrych postaci to uważam tak samo jak Aarien. Gandalf Elrond i Galadriela są najpotężniejszymi pozytywnymi postaciami. :mrgreen:

Eruchínvaron 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2011-06-06, 23:34   

Ja słyszałem, że Celeborn był także bardzo potężny ale podzielam wasze zdanie. Dodam tylko, że balrogów było kilka ;) :balrog:

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 07:05   

Zgadza się Celeborn także był poteżny ale nie aż tak jak Galadriela czy Elrond. A przynamniej tak mi sie wydaje... :fiufiu:

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-06-07, 08:08   

Nie mógł się równać z Galadrielą, ponieważ należał do Avarich. To jakby porównywać moc elfów z Mrocznej Puszczy i tych z Rivendell.
A Balrogów nie było kilku, lecz całe armie!
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Eruanna
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 17:54   

Już się poprawiam :mrgreen: Jeśli już jesteśmy przy temacie Balrogów to chcę nadmienić że potężniejsi od nich byli Valarowie choć balrogowie byli niezwykle potężni. Poprawione :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Eruanna 2011-06-08, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-07, 20:54   

No! Ze wszystkich balrogów to Manwe był najstraszniejszym Valarem ^^"

Senion 
Podróżnik przez Morię

Plemię: Noldor
Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2011-06-07, 22:12   

Normalnie Eruanno bentos... Nic już chyba nie dodam w tym temacie, zgasiłaś mnie. Gytia i potylica.
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-08, 18:44   

Co tu się stało? Coś przeoczyłam? Jak zwykle przespałam wszystko :(

1. Temat zszedł na tor boczny :/

2. Nie atakujcie tak dziewczyny. zamiast pomóc doradzić to atakujecie. Ja też czasami mam problemy z przekazaniem swoich myśli i ciężko jest mi ująć pewne kwestie w słowa.

3. Pozwolicie aby w taki sposób odeszła??!!

Duli
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-08, 20:48   

Przepraszam Eruanno nie chciałam żeby Cię to zabolało co napisałam. Sama jestem dyslektykiem, dysortografem i pies wie czym dys jeszcze i doskonale wiem co to znaczy jak się jest ochrzanianym za błędy ortograficzne. Poza tym osoby które mają artystyczne dusze mają bardzo chaotyczne myśli i sama się z tym zmagam. Po prostu rozbawiło mnie to co napisałaś, ale to wcale nie miało Cię jakkolwiek obrazić. A jeśli tak się stało to przepraszam jeszcze raz.

herkuli
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 08:42   

Hmm a Według mnie najpotężniejszą ( oprócz Eru ) pozytywną postacią na Ardzie/w Śródziemiu był Tom Bombadil

nie czytałem władcy niestety ale kilka razy widziałem cytat z władcy jak to Tom Bombadil zakłada pierścień i nic mu się nie dzieje

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 22:51   

herkuli napisał/a:
Hmm a Według mnie najpotężniejszą ( oprócz Eru ) pozytywną postacią na Ardzie/w Śródziemiu był Tom Bombadil

nie czytałem władcy niestety ale kilka razy widziałem cytat z władcy jak to Tom Bombadil zakłada pierścień i nic mu się nie dzieje

Jak można wypowiadać się o czymś czego się nie przeczytało?!
Czy jeden cytat to podstawa aby pisać coś takiego?

Proponuję przeczytać w takiej oto następującej kolejności:
- Silmarillion
- Hobbit
-Władca Pierścieni cz.I Drużyna Pierścienia
-Władca Pierścieni cz. II Dwie Wieże
- Władca Pierścieni cz. III Powrót Króla

Po przeczytaniu tej podstawowej literatury możemy dopiero porozmawiać.

Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Wysłany: 2012-05-26, 08:15   

Bombadil żył we wlasnym świecie i nic go nie obchodziło coś z
poza Starego Lasu. Gandalf mówił że on go wyrzuci
lub zgubi bo nie byl dla niego ważny wiec też nie podlegał
jego przyciąganiu i działnii

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2012-06-25, 19:19   

kurcze to jak nie czytałem slima A czytałem resztę to nie mogę się wypowiadać ? :P . trochę ofttopa nigdy nikomu nie zaszkodziło :) . OK do rzeczy , według mnie z pozytywnych postaci ( jeśli chodzi o 3 erę oczywiście) najpotężniejszy był :gandalfw: Gandalf biały , nie nie mylcie go z :gandalf: Gandalfem szarym. Przecież Gandalf przed przemianą był słabszy od Sarumana :saruman: . A w Fangornie powiedział do 3 przyjaciół że z nikim grozniejszym od niego nigdy się nie spotkają, chyba że staną przed obliczem czarnego władcy. tekst ten wyklucza czyli: Galadriele , Elronda, i Celeborna oraz Sarumana ( Gdy ten był jeszcze dobry :) ). A z negatywnych: Oczywiście sam czarny pan :sauron:

Za Orty ( Jeśli jakieś są) przepraszam. A Findecano , chyba ziemia na której był panem to tylko Dolina wiij anie cały stary las.

Odpowiedz do tematu