Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2008-05-03, 14:26
Nasze radio na rivendell.aq.pl

Czy słuchałbyś radia naszego Bractwa (audyscje, komentarze, informacje, muzyka)?
Tak i chętnie pomogę tworzyć
41%
 41%  [ 5 ]
Tak
41%
 41%  [ 5 ]
Nie
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Liadon 
Włócznią Ugodzony

Plemię: Nandor
Ulubiona Era: Druga
Narodziny: Yucainen Tatya Nórui 480 (I)
Wysłany: 2008-03-12, 19:16   

Nie jestem pewien czy takie informacje o jakie Ci chodzi w ogóle są gdzieś zawarte. Można na podstawie szczątkowych notek o uzbrojeniu domyślić się strategii jeśli ktoś się na tym zna... tu trzeba historyka... bronioznawcy... czy jeszcze kogoś kto nie wiem jak sie nazywa a takową wiedze posiada.

Tak na prawde to sezon na elfy już się skończył... a co do mroku... to faktycznie jest jakaś nienaturalna skłonnośc do bycia złym.

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-03-12, 20:42   

Dla mnie osobiście radio kojarzy się przede wszystkim z muzyką, potem dopiero z felietonami, lub słuchowiskami. Nie wyobrażam sobie radia bez muzy! I dlatego trochę sceptycznie podchodzę do pomysłu, w którym miałbym słuchać przede wszystkim audycji przegadywanych, a muzyka stanowiłaby tylko marginalne tło, jeszcze w dodatku wyłącznie autorska -nie ujmując nic wykonawcom! Uważam, że jeśli miałoby zaistnieć to radio, trzeba by było je tak zorganizować, aby muzyka stanowiło kręgosłup, a audycje słowne tło okraszające całość. :-({|=

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2008-03-13, 19:55   

dziki napisał/a:
Uważam, że jeśli miałoby zaistnieć to radio, trzeba by było je tak zorganizować, aby muzyka stanowiło kręgosłup, a audycje słowne tło okraszające całość.

Można i tak ;) choć w sumie bardziej to jest jak pisałem podcast, czyli wolna twórczość audyjna niż radio ;) Oczywiście nie ma problemu... może być głównie pion muzyczny wsparty o jakieś materiały felietonistyczne, ale w niedużej ilości :)

To możę ja rzucę pomysłami. Można np. recytować wiersze nadsyłane przez forumowiczów, myślę, że wielu z was ma talent do wierszy i z chęcią udostępni swoje dzieła. Jeżeli ktoś słyszał o jakiś wydarzeniach tolkienistycznych lub okolicznych, można spokojnie przygotować mały kącik z relacjami. Dziki mógłby przygotowywać, o ile zechcesz, kilka informacji o filmach, które polecasz, a my byśmy o nich opowiadali na antenie. Całość przeplatana mogłaby być tą muzyką (przykro mi ale w ramach akcji "radio za darmo" nie mogę nic innego jak muzykę autorską puszczać). W ramach audycji jeszcze kartka z kalendarza.... Rivendell oczywiście i kilka ciekawych informacji ode mnie :) .

Czy ktoś jest chętny pomóc? To takie ode mnie pytanie, bo nei wiem czy mam sam si za to zabrać, czy jednak mogę na kogoś liczyć....

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Maryen 
Członek Drużyny

Plemię: Sindar
Narodziny: 5 Lotesse 501 (I)
Wysłany: 2008-03-15, 11:29   

Heh.. brzmi bardzo interesująco... Zaoferowałabym swoją pomoc... lecz jak na razie maturka..:) Jeśli w ogóle mogłabym coś zdziałać to dopiero po ;)

*Pogromca Smoka :)
*Beerbuster ;)

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2008-03-15, 14:14   

ivellios musisz być twardy jak skała, nie inaczej, pomocnika we mnie nie znajdziesz,
a jeśli chodzi o to czy robić audycje czy dać więcej muzyki, to jednak dął bym więcej audycji , w gruncie rzeczy wolał bym posłuchać wielu ciekawych informacji o śrudziemniu niż słuchać muzyki, nawet jeśli miała by być to przewspaniała muzyka rodem ze śrdziemnia, chodzi o to ze teraz dzięki internetowi słuchający ma wiele możliwości włączenia sie do rozmowy , i na przykład wypytanie prowadzących o szczegóły które go interesują , lub zaproponowanie własnego wyjścia , nie mówię aby olać ogólnie muzykę bo to tez jest złe wyjście z sytuacji, chodź muszę powiedzieć że i sama muzyka jako dziedziną sztuki jest dobrym tematem do rozmowy, szczególnie jak to radio leśnego ludu, radio może promować mało znanych artystów lub może reklamować działalność rużnych zlotów i zdarzeń kulturalnych , ale to ceregielki, chodzi o to że jak chciałbym muzyki posłuchać to kupił bym płyte lub ściagnał z neta, a jednak głos ludzi którzy maja takie same zaiteresowania co ja i rozmawiają na temat itrygujących mnie tematów był by dla mnie bardziej atrakcyjniejszy.

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-03-15, 15:56   

Dzięki Asnarak za wypowiedź :)
Maryen, jak tylko zdasz maturkę, liczę na pomoc :) i to w niejednej akcji ;)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ennostiel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-29, 19:35   

Ja na przykład jestem szczególnie zainteresowana muzyką. Tą nietypową, pogańską, płynacą z głębin dzikich puszcz.. w internecie dużo nie siedzę i widzę pewne trudności ze znalezieniem takiej muzyki. Z drugiej strony zauważyłam, że wszyscy jesteśmy indywidualistami nie koniecznie słuchamy podobnych gatunków.. autorska muzyka, pomysł ciekawy tylko kto by ją tworzył?!

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2008-04-29, 19:49   

Cytat:
muzyką. Tą nietypową, pogańską, płynacą z głębin dzikich puszcz..
Znaczy się indiańską, murzyńską czy azjatyckimi? Bo to chyba jedyne pogańskie rytmy, które wytrwały do naszych czasów. No chyba, ż emasz na mysli neopogańskie tru norwegian blach metal albo podobne ;-)

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2008-04-29, 20:18   

Nie, raczej neopogańskie, joł-maderfakerskie i natchnione Dzieci Słońca i Księżyca, które zawodzą o deszczyku szemrzącym między listkami i dziękują za to Perunowi ^^'
Tak mi się zdaje :D
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ennostiel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-29, 20:35   

Ej proszę się tu ze mnie nie nabijać :P

Dobra powiem wam czego słucham..
-Omnia ( http://www.omnia-neocelt.com/ strona oficjalna)
-Hagalaz' Runedance zwłaszcza Frigga's Web
-Loreena McKennitt lekko zawodzi, ale polecam bezsłowną "kecharitomene" =P~
-Nightwisha
-te łagodniejsze Ensiferum ("Ad victorian","ferrum aeternum")
-ew. co lepszą muzykę z co magiczniejszych filmów :)
-Elane
-czasem też jakąć turecką melodię xD( ps.murzyńska też jest ok! xD)
Ogólnie nie jestem metalowa, szukam właśnie tych dziwnych.. rytmów.
Jak coś jeszcze mi sie przypomni to napszę.

ps.a gdybym chciała posłychać jęczących w deszczyku, to.. po prostu sama bym yszła na dwór :>
Własciwie możnaby założyć oddzielny temat, zeby nie schodzić od przeznaczonego celu tego wątku

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2008-04-29, 21:10   

a słyszałas ściezke dzwiękową z akiry lub ducha we mgle?

Senion 
Podróżnik przez Morię

Narodziny: yucainen minë Sulimë 43 (I)
Wysłany: 2008-04-29, 21:53   

Kuźnia, jak ktoś ma stronę, w której adresie znajduje się słowo "neocelt", to sorry, ale chyba się nie pomyliłem? ^^'

Ennostiel napisał/a:
-ew. co lepszą muzykę z co magiczniejszych filmów

Co to znaczy "co magiczniejsze"? (Btw. to się stopniuje: "co bardziej magiczne" :P )

Ennostiel napisał/a:
Ogólnie nie jestem metalowa, szukam właśnie tych dziwnych.. rytmów.

Nikt Ci nie kazał być ;)
"W końcu jeśli dziewczyna chce iść przez życie z inną, która nosi koszule i krawaty, ujeżdża konie i ma twarz jak buldog, który zlizuje ocet z ostu, to przecież wyłącznie jej sprawa." - T. Pratchett, "Niuch"

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-04-30, 19:01   

Ennostiel napisał/a:
autorska muzyka, pomysł ciekawy tylko kto by ją tworzył?!

Włąśnie chodzi o to, że nie puścimy KAŻDEJ muzyki, ponieważ na 99% utworów (może trochę przesadziłem), trzeba mieć zgodę ZAiKSu, a za to się nieźle płaci, więc w naszym przypadku odpada. Pozostaje nam CC, bo takie utwory można wykorzystywać do tego typu projektów. Gdzieś tu już dawałem linka do strony gdzie jest baza muzyki tego typu. Możecie wybierać utwory... posłuchajcie i jak znajdziecie coś ciekawego możecie mi podesłać link. I tak póki co zainteresowanie pomysłem jest średnie, a sam i do tego dla siebie robił tego nie będę, bo na to już mi by było na prawdę szkoda czasu.

Ennostiel
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-02, 22:06   

Asnarak napisał/a:
a słyszałas ściezke dzwiękową z akiry lub ducha we mgle?

Nie słyszałam niestety :( coś ciekawego?

Senion napisał/a:
Co to znaczy "co magiczniejsze"

Co magiczniejsze, czyli, hmm, filmy z muzyką, która sprawia, że duchem lecisz do magicznych krain, a świat realny traci swe kontury O:)

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
trzeba mieć zgodę ZAiKSu, a za to się nieźle płaci

Wiem, że trzeba płacic za możliwość puszczania muzyki legalnie, do szerszego grona odbioców ^^ szkoda :(

Ivellios Mirimafëa napisał/a:
sam i do tego dla siebie robił tego nie będę,

To rzeczywiście bez sensu. Moglibyśmy na razie zrobić sobie na którym będziemy wymieniać sie wiedzą na temat wykonawców, jeżeli chodzi o nadawanie jakchś ciekawostek, to w tym momencie na forum wydaje się być bardzo dużo poruszonych zagadnień i problemów. Jeżeli rzeczywiście zainteresowanie jest małe, to możemy się jakoś umówić na wakacje. wydaje mi się, że pomimo możliwości pracy w ten czas, chwil wolnych jest znacznie więcej i zorganizowanie czegokolwiek może być łatwiejsze niż teraz :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-05-03, 14:25   

Wiecie co... ja ten temat przenoszę, bo w zasadzie tutaj nie bardzo pasuje... i otwieram nowy... dotyczący muzyki, jaką będziemy puszczali.

Odpowiedz do tematu