Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2008-05-03, 15:26
Nasze radio na rivendell.aq.pl

Czy słuchałbyś radia naszego Bractwa (audyscje, komentarze, informacje, muzyka)?
Tak i chętnie pomogę tworzyć
41%
 41%  [ 5 ]
Tak
41%
 41%  [ 5 ]
Nie
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-07-26, 20:35   

Co do muzy celtyckiej irlandzkiej itp ;) miałem to puszczać razem z muzyką filmową ;) mam duuużo takiej muzy w MP3 (cała płyta :D ) wśród nich sławietny Mike Oldfield (kanon tej muzy :P ) :) tak więc nie ma kłopotu Norniel.... muzyka będzie, ew. będzie można mi coś doradzić (podesłać??)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 08:53   

Masz pełno muzyki celtyckiej Ive? A możesz ją przywieźć na zjazd? :D :D:D

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-07-27, 18:16   

Hehehe.... przywiozę jak chcesz, ale w takim razie muszę zrobić listę... a co do radia (proszę bez offtopów FAN :P )... to jakie jeszcze chcielibyście mieć piosenki, a może programy tematyczne :P czytanie Silmarillion-a :P

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Mistril
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-27, 19:13   

E nawet takie pół godziny poświęcone czytaniu Silmarilion nie jest złe :D .

Muzyka celtycka powiadacie da się to załatwić:D i raczej ni będzie problemu o taką muzykę, chciałem się też spytać czy opowiada wam trochę muzyka elektroniczna.
Marek Biliński, Jean Michael Jarre, Vangelis itp kompozytorzy :D
Bo zastanawiam się nad audycją Elektornik music :D

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-07-28, 18:01   

Ja kojarzę tylko Vangelis... myślę, że mogłoby być byle nie za dużo :P

norniel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-29, 18:13   

jean michael jarre - świetna muzyka więc można popuszczać dla odmiany ;) a Vangelis to nawet trochę się bawił muzyką celtycką więc pod to by też podchodził...

co do muzyki celtyckiej, to ja doradzam i proponuje carrantuohill (płyta "between" zwłaszcza), open folk (tylko, że oni nie nagrywają płyt - "ballady i tańce irlandzkie" to jest świetne no i jeszcze "bretonstone"), Loreena McKennitt (dla mnie najciekawsze są "elemental" i "parallel dreams", bo potem Loreena kombinuje z instrumentami arabskimi), Enya (WSZYSTKO ;) ), beltaine (jedyna płyta - rockhill), cruachan (szczególnie "pagan", ta muza to też metal i punk więc jest dla szerszej grupy słuchaczy), clannad(baardzo znane, najfajniejsz płyta, przynajmniej dla mnie to "magical ring"), the chieftains(ogólnie ;) ) no i ostatnio odkryłam nagranie gorana bregovica - "irish songs and ballads" - świetne utwory ;) no i jeszcze slyszałam o zespole z wdzięczną nazwą..... Rivendell :) ale nie mam ich jedynej płyty nagranej razem z teatrem Ocelot... to nie jest typowo celtycka muzyka, ale i tak ma w sobie dużo magii ;) (gdyby ktoś chciał, mogę jeszcze pare zaproponować)

przepraszam, Ive, że się tak rozpisałam, ale jak napisałeś - doradzam :D

[ Dodano: 2005-07-29, 18:23 ]
a co do programów tematycznych, to ciekawe by mogło być czytanie książek innych autorów fantasy, nie tylko naszego Mistrza... np. Sapkowski, Pratchet, itp.(zresztą, co ja wam będę wymieniać - sami też pewnie dużo ich znacie;), albo możnaby czytac wiersze Tolkiena(i potem np. puszczać te wiersze śpiewane przez jakieś zespoły, np. Myrddin nagrał piosenkę "a elbereth..." i tą pieśń, którą Galadriela śpiewała w Lorien)
możnaby jeszcze pogadać o grach komputerowych opartych na świecie fantasy(chociaż ja w gry nie gram, to nic nie zaproponuję ;) ). No i jeszcze można poopowiadać o różnych stworzeniach z różnych książek, które żyją w świecie fantasy (np. Sapkowski fajnie te wszystkie smoki, wiwerny, kelpie, wapiry i inne opisał;)... Aha, no i zostały jeszcze filmy fantasy... np. Willow. No i to chyba by było na tyle...

Elwathi
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-30, 17:06   

Ktoś już nagrał tą pieśń, którą śpiewała Galadriela? Chamstwo! Ja do tego melodię wymyśliłam :P Ktoś z Was ma może tą piosenkę i mógłby mi ją wysłać? Bo na emule nic nie znalazłam :(

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-07-30, 18:22   

ehehe ;] choćby nawet AEG :) by hmm nie pamietem kto ale na www.parmadili.w.pl znajdziesz :P

norniel
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-01, 13:26   

ja też chciałam tą pieśń sobie ściągnąć, ale mało wogóle myrddina mp3 jest w necie :/ jak będę coś miała to dam znać

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 08:52   

Ok, Jerezon, mógłbyś podać wstępnie ramówkę? ;) I może ktoś ma jeszcze pomysł na jakieś programy? Czytanie to niezły pomysł, ale może ktoś spróbowałby zrobić słuchowisko? ;)

Tuinira
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-27, 17:16   

hmm... Całkiem fainy pomysł ;)

Mistril
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-27, 19:10   

łaa reaktywacja tematu
w sumie ujme to tak że
teraz kompa zmieniam w prawdziwy chodzący kombajn :) wiec z jeszcze cierpliwości i radio pójdzie w ruch co do ramówki jeszcze nie skończyłem jej bo narazie nie wiem od której prowadzilibyśmy radio czy 24 godz czy gdzieś od np 18 do 23 załóżmy.

Ale jednak nad tym cały czas pracuje

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-11-27, 19:54   

Ja już mogę powiedzieć, że rozmawiałem z administratorem toron.pl, serwera, na którym znajduje się nowa strona Rivendell (dopiero się pokaże :P ).... stwierdził, że serwer pod ShoutCasta mieć możemy tam, aczkolwiek dopiero za 2 tyg najwcześniej można będzie kombinować. Może być dobrze, bo dostalibyśmy też może zewnętrzne IP, ale to dopiero się będzie bardziej rozmawiało... :)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-29, 07:59   

;) Na początek proponuję nie grać całą dobę tylko jak powiedział Mistril, np od 18 do 22 nawet. A jak się rozkręci, wtedy można próbować rozszerzyć te godziny...

Mistril
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-13, 20:25   

trzeba także zrobić opis kto jakiej muzyki słuchać
aby zaspokoić każdego słuchacza :)
Także trzeba będzie sprawdzić kto może prowadzić audycje a kto nie :)

Odpowiedz do tematu