Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2008-05-03, 14:26
Nasze radio na rivendell.aq.pl

Czy słuchałbyś radia naszego Bractwa (audyscje, komentarze, informacje, muzyka)?
Tak i chętnie pomogę tworzyć
41%
 41%  [ 5 ]
Tak
41%
 41%  [ 5 ]
Nie
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2007-02-01, 17:27   

Dziki znowu kręcisz....

Pomysł FeWa'y jest bardzo dobry... mogliby autorzy sami czytać (nagrywać i mi podsyłać), albo mogliby np. podsyłać do czytania chętnym.... no i oczywiście to już by była własna twórczość...

Jeżeli chodzi o pomysł Maryen to jest niezły, ale trudny w realizacji tak na codzień. Podejrzewam, że radio w rzeczywistości będzie grało głównie w Weekendy, bo trudno z czasem tak na codzień... ew. mogłoby w wolne dni, święta grać :) A wtedy mógłby być tematyczny Weekend i już by się HN i chętni mogli tu na forum organizować co dać w programie w kolejnych audycjach \:D/ Będzie dobrze, Nauva mara :)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-01, 19:36   

Nawet myślę, że sama bym cuś mogła naskrobać,.,. bo czasem wena i przyjdzie i wtedy można ponawymyslać,.,.,no ale oczywiście na podstawie faktów. Np jak są rodowody w dodatkach można do niektórych związków rodzinnych wymyślić ich własną historię czy cuś,.,. no ale oczywiście kreatywność mile widziana.

A co do tego pomysłu Miszczu o audycjach w weekendy,.,. to po prostu zgadzam się w stu procentach,.,. przecież szkoła, lekcje i tak dalej. No a weekendy i święta to moim zdaniem świetny pomysł. :)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-02-03, 21:07   

Ps. Ive...ja nie kręcę w tej chwili... chodzi mi o artykuł, którego pewnie nie przeczytałeś i ...może formę tego radyjka.... - broń Boże ........M......... :mrgreen: Oglądał ktosik mój kultowy serial "Przystanek Alaska ", a w nim radio Chris o poranku!!!!! To jest, wiem u nas problem z durnym, żarłocznym, ZAIKSEM, który nie ma dość! - tak jak pozostali monopoliści i tu kur... i pip, pip .... nie mylić z Pipi.... superbohaterką dla dzieci!!!! :mrgreen:

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 21:13   

Dziki?? Ty coś piłeś?? No ale dobra nie kręć nie na temat bo my tu omawiamy sprawy radyjka , znaczy się co będzie na antenie nie? No dziki luzik :P

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2007-02-03, 21:53   

Jeśli coś piłem ......to ...... herbatkę z sokiem malinowanym....... ale teraz ja nie pojmuja! :mrgreen:

Mistril
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 16:39   

Jeśli jest serwer, no to z gorki :P a zaiks można ominąć, i nawet wiem w jaki sposób...

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-01-24, 19:07   

Są darmowe serwery, które pozwalają puszczać muzę, tylko jak mówię legal musi być :) Mistril, ty mi wieki temu obiecałeś wszystkie twoje wytwory :P

EDIT: OKa... cofam to bo w sumie to nie moge znaleźć serwera, ale.... coś się wymyśli :D

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-01-30, 22:53   

Słuchajcie... jest jeszcze inna idea i myślę, że to będzie w końcu krok milowy dla utworzenia naszej mini stacyjki! :)

Otwórz owe magiczne rozwiązanie to: podcasty (http://pl.wikipedia.org/wiki/Podcasting). Myślę, że będzie to forma dużo lepsza niż radio, które wymagałoby dobrego łącza i serwera. O ile serwer to mały pryszcz, bo to nie leciałoby cała dobę, o tyle szybkie łącze trudno dostać dlatego myślę, że na początek, zwłaszcza dopóki nie zobaczymy na ile popularne to się stanie, możemy tworzyć podcasty i wrzucać na stronę. Wtedy każdy mógłby pobrać i słuchać radyjka kieby by chciał. \:D/ Co wy na to? :roll:

Arya Svit'kona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 23:03   

No Ive! Ruszyłeś główką ;) . Mi się ten pomysł osobiście podoba. Możnaby było nagrać kilka audycji czy cośw tym stylu i każdy by sobie odsłuchał kiedy miałby czas. Genialne!

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-02-01, 19:58   

Wczoraj na walnym Zebraniu Bractwa ustaliliśmy, że Radio zostanie wdrożone tak szybko jak będzie to możliwe. Muzyki ma nam użyczyć Mistril z własnej muzykoteki (bo jest artystą i utworzył dziesiątki utworów). W ten sposób muzyka będzie, może nie będzie do Howard Shore, ale najważniejsze, że nie będzie nas to nic kosztować :) Co do samych audycji: prosimy Was o pomoc. Jeżeli chcecie coś poprowadzić, coś zaprezentować, albo najzwyczajniej macie pomysł na audycję, którą my moglibyśmy przygotować - PISZCIE w tym temacie! :) Zachęcamy do współpracy! :)

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-02-08, 22:31   

Dobra Ive! To wytłumacz mi jak miałoby takie radio funkcjonować i na jakich zasadach można by puszczać np. Genesis, Pink Floyd itp?

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-02-08, 23:01   

NIE! Jak pisałem... nie będziemy mogli puszczać takiej muzyki, ponieważ jest objęta prawami autorskimi, a nas najzwyczajniej nie stać na opłacenie ZAiKSu. Co za tym idzie, żeby nie było to tylko nudne gadnie w "eterze" postanowiliśmy uzupelnić audycje o muzykę autorstwa Mistrila oraz wszystkie utwory oparte na licencji Art Libre oraz Common Creatives. Zainteresowanych tematyką licencji odsyłam do wikipedii.
Chciałbym jednak, byście poddali pomysły, jakie audycje by was interesowały. Co chcielibyście usłyszeć!

dziki 
Przyjaciel Entów

Wysłany: 2008-02-16, 19:51   

Mam ze dwie autorskie płyty ( znajomego ) z muzyką elektoniczno- ambient. Poza tym kiedyś tam, ten "koleś" wydał cztery części składanek, do których ma prawa autorskie. Są to utwory przyjaciół z kraju i zagranicy. Jeśli padnie jakaś propozycja, to mogę z nim pogadać w sprawie udostępnienia. A przekonywać potrafię... ;-)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2008-02-17, 21:21   

Super :) Tylko właśnie kurcze... potrzebne nam jeszcze dokładne pomysły z waszej strony, czego oprócz muzyki chcecie mieć w podcaściku :)

Asnarak 
Zdobywca Serca Góry

Wysłany: 2008-02-21, 20:18   

Ivellios heheh ja bym najchętniej posłuchał nie o elfach , chociaż wiem że to elficka stacja, ale o rzeczach które trudno wyczytać czy dociec samemu, a które tycza sie śrudziemia, no jak na przykład o rodzaju uzbrojenia i technikach walki różnych plemion to mnie ciekawi bardzo, ale też o krainach których temat rzadko jest poruszany, jak na przykład dunland czy tez kultura wosów, lub leśnych ludzi którzy dzielili mroczną puszcze z elfami i pająkami, mimo iż wiele rzeczy jest jasne to chciałbym rozwinąć pewne zagadnienia, no nie skrywam mnie pociągają w różnych aspektach militaria, ale tez dobrze, logicznie wyłożony słuchaczowi wykład o danej kulturze czy historii jakiegoś ludu byłby równie ciekawy i mile przeze mnie widziany, wiesz w omawianie zachowań bohaterów czy omawianie cytatów z silmariliona nie kręci mnie aż tak, a prawda jest taka że jak szukasz czegoś o śrudziemniu to albo trafiasz na elfów albo na pomylonych młodych mrocznych co uważają sie za nazguli.

Odpowiedz do tematu