Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
twórczość Tolkiena z drugiej strony
Autor Wiadomość
Seonaid
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-03, 11:41   twórczość Tolkiena z drugiej strony

Każdy z nas podziwia twórczość Tolkiena, jest jemu bliska, a książki należą pewnie do tych, które są na czele ulubionych i do tych, do których nie raz się wraca. Ewidentnie cały pomysł Śródziemna i nie tylko, przygody bohaterów, języki to niezaprzeczalnie arcydzieło.

A jednak....czy jest coś, czego nie tolerujecie, co nie podoba się Wam u Tolkiena, co sugerowalibyście samemu Mistrzowi, żeby zmienił (gdybyście mogli jako przyjaciel zasiąść z nim przy piwie), czego Wam brakuje w jego twórczości?
Czy znajdujecie jakieś nieścisłości, pomyłki w fabule czy czasie (pomijając może fakt, że Tolkien do końca życia nie zakończył swoich notatek zmian itd, więc pytam tylko o to, co zostało wydane)?
Sporo mówiło się o małym znaczeniu kobiet w jego twórczości, o zbyt prostej konstrukcji "czarne-białe", zarzuca się odwzorowanie ówczesnej sytuacji w Europie (chociaż sam się od tego odcinał)....czy się z tym zgadzacie?

W temacie chodzi o rzeczową dyskusję, bo ciekawa jestem Waszego punktu widzenia:) bo przecież co by się nie powiedziało to nie zmieni to mojego stwierdzenia, który przytoczyłam na wstępie tego postu:)

ps. Ive, mam nadzieje, że nie powtarzam tematu? Jeśli takowy był (nie znalazłam na forum:P)

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2012-05-06, 12:57   

Szwedom nie podoba się jego styl :)
http://booklips.pl/newsy/...-kiepska-proze/

Odpowiedz do tematu