Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mapy do książki,czyli wielki problem
Autor Wiadomość
Amaras
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-10, 21:15   Mapy do książki,czyli wielki problem

Witajcie ponownie.
Po zbieraniu wielu informacji do swojego małego dzieła, postanowiłem iż zabiorę się za to. Są wakacje to może choć w małej części uda mi się je zacząć. Ale do rzeczy, jestem raczej dość kiepskim rysownikiem. A chciałbym wykonać mapę do swojej jak już wyżej wspominałem książki. Mapy Tolkiena są przejrzyste, a mi zawsze wychodzi taka paćka. Czy mapę lepiej rysować, czy zrobić w programie komputerowym?

ojj chyba nie ten temat...

legomir
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-10, 21:37   

Hmm... Program komputerowy za dużo Ci tu nie da, bo te mapy są ręcznie rysowane, a ręczne rysowanie na komputerze ma sens jak masz tablet a do rysowania map nie kupisz tabletu za 3 stówy. Zrób to na dużej kartce jeśli Cię rozmiar nie ogranicza i najpierw narysujesz rzeki i linie brzegu wyznaczą Ci ogólną topologie, potem rysujesz góry(jeśli nie wychodzi to najpierw rysuj delikatnie kontury ołówkiem żeby to sobie poustawiać) potem dodajesz kolejne rodzaje topologi, a na samym końcu jakieś nazwy. Ogólnie to pamietaj od ogółu do szczegółu

Aarien
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-11, 08:17   

Co prawda nie jestem ekspertem w dziedzinie rysowania, ale może spróbuj rysować na bloku technicznym, który ma te milimetrowe kratki czy coś takiego. To powinno ułatwić rysowanie.

Nikt nie mówi, że mapa musi być od razu idealna. Tolkien na pewno wielokrotnie przerysowywał i poprawiał nim powstały ostateczne mapy, które dziś mamy.

Insignia 
Porwany przez Gobliny

Plemię: Sindar
Ulubiona Era: Lata Drzew
Narodziny: Quainëa Yávië 493 (I)
Wysłany: 2012-07-21, 11:56   

Oj tam oj tam jak komuś szczególnie nie zależy na nie wiadomo czym to zwykły pierwszy lepsiejszy program graficzny wystarczy x)
Ja tak robiłam mape na lokalnego Larpa x)

O taką

To taka robota w parę minut. Do książki przydałoby się pewnie coś bardziej profesjonalnego :/

Aragël
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-05, 15:23   

Hmm ja skleiłam po prostu cztery kartki A4 w jedno i obrysowałam kontury, dorobiłam nazwy... :tb: Wszystko ołówkiem, żebym mogła jakby coś poprawić...

Odpowiedz do tematu