Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycje
Autor Wiadomość
Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-27, 22:03   Propozycje

Na żadnym forum nie moze zabraknąć takiego tematu ;) A że nie wiem gdie się powinien znaleść pisze tu, w razie czego prosze przenieść :P
Więc tak:
Co to za tajemnicza Rada Starszych? :> Jakaś tajna organizacja konspiracyjna, o której nic nie wiem? :P
Po co jest dział "Najnowsze wieści"? Chyba zmiany na stornie są tam ogłaszane?
Czym jest Rada Doliny? :> To ta sama konspiracja co Rada Starszych? :> Kto tam obraduje? Moderatorzy? Nad czym? Czemu tam można odpowiadac a nie pisać tematów?
Gdzie można zadawać pytania o forum? (bo rozumiem, że Gabinent Fanuilos to forum o Stronie)
Nie dałoby się jakoś inaczej forum uporządkować? Bo ja jakoś nie bardzo rozumiem jak mamy pisać. Czy jest tak jak na starym forum? Niezbyt dobrze jest to wytłumaczone w opisie. Z opisu wynika, że Sala Wspomnień i Sala Kominkowa to jedno i to samo :P
Nie można zrobić jakiegoś podziału tematycznego jaki jest np. u Elendilich? (osobne działy dla lingwistyki, o Tolkienie, o WP i Hobbicie, Silmie i HoME i NO itp.)
Ostatnio zmieniony przez Lórin Féathil 2005-05-29, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  

Elsilwen
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-27, 23:23   

O ile dobrze kombinuje, Dzial "Rada Starszych" nie zrzesza nikogo specjalnie, lecz wszystkich ogółem... "Rada Doliny" to wszyscy, ktorzy chca cos powiedziec lub zmienic. Czyli co? Taka mała demokracja?
Dalej dziedziniec - jak mniemam, nie zmienil charakteru z poprzedniego forum?
Sala kominkowa - dotyczy wszystkich dziel Tolkiena ?
Sala Wspomnień - z opisu nie mam pojęcia o czym tam mowa ma być...
Było by dobrze wyraźniej sprecyzować działy, by nie dochodziło w nich do tworzenia "nie takich" tematów.

Lorin - w Riv bardzo sobie cenilam innośc, pewna indywidualnosc jaka broniło sie to forum przed innymi tolkienowymi forami. Nie chcialabym aby stalo się klonem Elendilich lub innego forum.
Trzeba tylko umiejetnie, precyzyjnie spisać oczekiwania w każdym dziale i to wszystko. W razie jakichkolwiek problemow wystarczy popytac członkow i dojść do czegos konstruktywnego, a nie stawiac ich przed faktem dokonanym . Mam nadzieje,że tego unikniemy.

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-28, 07:25   

Jest tak:
Dziedziniec - o wszystkim
Kominkowa - Tolkien i jego twórczość
Wspomnień - o Elfach (tak jak poprzednio)
Spotkań - o zlotach tolkienowskich
O Radę Starszych i Doliny pytajcie Ivelliosa ;)

Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2005-05-28, 09:57   

Rada Starszych to dział prowadzony przez moderatorów w celu jakiegoś prezentowania zmian na forum:
Rada Doliny, to poprostu dział, w którym będą zamieszczane sondaże, a reszta będzie w nich brała udział. Taka forma małej demokracji w obrębie forum, czyli co się podoba a co nie.
Najnowsze Waidomości będą zawierały informacje o zmianach na stronie rivendell, nowościach na forum itp.

Dlaczego tylko dla moderatorów? Bo w przyszłości będzie portal, a w portalu pojawiać się będą tylko najnowsze tematy z tych działó dwóch (na menu będzie najnowszy sondaż). Gdyby co pięc minut ktoś zakładał nowy sondaż, to one by się co pięć minut zmieniały na portalu, a tego nie chcemy raczej (tamte stare by były już niewidoczne niemal)

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-28, 19:51   

Elsi, ja tylko proponowałem ;) Nie chodziło mi o to, żeby skopiować podział Elendilich, ale by może jakoś wyraźniej podzielić... Albo niech chociaż opis Sali Wspomnień był taki, żeby było wiadomo o czym ma być pisane. Ja wiem, bo znałem stare forum, ale ktoś nowy nie będzie miał żadnego pojęcia o czym tam pisac ;)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-28, 20:18   

Ale pisze przecież w opisach do czego są fora :) A jak dalej są wg was te opisy mało czytelnie, to się w najbliższym czasie je zmieni i będzie dobrze ;)

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-28, 20:24   

Ale opis Sali Wspomnień nic nie tłumaczy! Co wynika z opisu? Że to forum o pismach dawnych bardów??

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-29, 08:01   

Lórin... zmieniłem opis nieco, pokazując nawiązanie do Eldarów jedynie... może być?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 11:50   

Jest dużo lepiej Ive ;) Teraz wiadomo, że chodiz o elfów ;)
Może Gabinet Fanuilos powinien się znaleść w Radzie starszych? W końcu to forum do zadawania pytań tak jak pozostąłe tutaj ;)
Może więc zrobić dwie grupy forów: np. "Pokoje Gościnne" tam gdzie się rozmawia i "Rada Starszych" gdzie się omawia sprawy organizacyjne...

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-29, 12:50   

Hmmm.... to jest dobry pomysł Lórin...mnie się podoba, ale poczekajmy na fan, niech wyrazi swoje zdanie :) ...

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 13:01   

To zależy jak wy to widzicie. Jeśli wszystkie fora będą na jednej stronie (oczywiście w 2 grupach) to Gabinet może być właściwie gdziekolwiek. Jednak jeśli będzie tak jak teraz, że żeby dojść do forum Rady Starszych trzeba się naklikać, to wolę zostawić Gabinet tam, gdzie jest :)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-29, 13:05   

No zmieniłem to fan na tak jak teraz to widzisz, oczywiście można bylo zostawić jako podgrupę tamtego zwiniętą a ty w profilu mogłaś ustawić widok forum jako drzewo :) ale może tak ci bardziej odpowiada :)

Fanuilos
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 13:08   

Teraz jest idealnie:)

Lórin Féathil
[Usunięty]

Wysłany: 2005-05-29, 13:22   

Zgadzam sie, jest idealnie :)
Możnaby może zmienić tytuł forum: Rivendell - oForum o Eldarach dla Eldarów?
Ja bym wolał stary tytuł o elfach dla elfów... W końcu my tu mówimy o wszystkich elfach a nie każdy elf był Eldarem ;) i nie każdy nasz gość musi być Eldarem ;)

Ivellios Mirimafëa 

Wysłany: 2005-05-29, 13:25   

hmm takk odwieczny spór o Eldarów a Quendich :P wolisz elfowie czy quendi? ale moge zmienić... Fan?

Odpowiedz do tematu