Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ardowa wizna
Autor Wiadomość
Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Ulubiona Era: Pierwsza
Wysłany: 2012-11-18, 12:43   Ardowa wizna

Akurat słuchałem Sabatonu i pomyślałem czy były w śródziemu takie bitwy że np 500 elfów walczy z 10000 goblinów i że na jednego elfa przypada 25 martwych przeciwników.

Dla mnie taką bitwą może być obrona Lothorien. Elfów nie mogło być tam dużo (pewnie ok 2tys.) a 3 ataki to jednak dużo (Minas Tirith atakowało 45 wiec jeden atak na las elfów może miał 15tys więc wychodzi ok 22:1)

Razosłav 
Głos na Wielkiej Radzie

Wysłany: 2012-11-24, 16:47   

I tak dysproporcją sił zwycięzcy do pokonanego nic nie przebije bitwy pod Hodowem ;-) Ale nie o rekordy tu chodzi.
Wiesz, w pracy zarówno historyka chodzi zawsze o wyciągnięcie jak najwięcej z dostępnych źródeł. A najpierw te źródła trzeba sobie dobrze opracować. Przedrzyj się starannie przez książki, zbierz fregmenty ksiąg zawierające informacje, przedstaw je tutaj i pochwal się wycięgniętymi wnioskami. To i inni będą mieli pole do dyskusji.

Findecáno 
Gość władcy Niedźwiedzi

Plemię: Sindar
Ulubiona Era: Pierwsza
Wysłany: 2012-11-24, 19:32   

Akurat mam wydanie WP bez opisu przebiegu wojny na północy więc bazowałem głównie na mapach i wywnioskowałem że:

1. Terytorium Rohanu jest ok. 3-4 razy większe od lothoren
2. Słowa Theodena do Hirgona.
Cytat:
Miałem wysłać 10 tysięcy konnych włuczników, aby zatrworzyć wroga. Teraz będzie ich jednak mniej gdyż nie zostawie twierdz bez załogi. Niemniej 6 tysiecy poprowadzę na pewno

WP-Powrót Króla str. 75 ,,Zgromadzenie wojsk Rohanu''wyd. Amber

Rohan miał 10tys ludzi a elfy raczej miały mniejsze zaludnienie niż ludzie więc mogły mieć 2,3 4tys wojowników max
3. Co do wijsk Saurons w Dol Guldur to po prostu myśle że skoro w Mordorze przed arakiem na Minas Thirith było ok. 100+tys wojowników to do Lothorien Sauron pewnie wysłał 50-60tys (czyli w sumie miał ok 150tys żołnierzy

Odpowiedz do tematu