Forum Bractwa Rivendell Strona Główna Forum Bractwa Rivendell
Mae govannen mellon... witamy na forum poświęconym Eldarom przy Bractwie Rivendell (Heren Nalmiristo: www.bractwo-rivendell.pl)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ivellios Mirimafëa
2013-01-07, 08:45
The Hobbit: Motion Picture Score
Autor Wiadomość
Ivellios Mirimafëa 
Kronikarz Czerwonej Księgi

Plemię: Noldor
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: Yunquëa Víressë 23. (I)
Wysłany: 2012-12-12, 09:40   The Hobbit: Motion Picture Score

Nim powiem, co myślę, chętnie zobaczę, co wy myślicie o muzyce do Hobbita. Ktoś miał okazję posłuchać choćby fragmentów?

Jest takie miejsce, zwane „niebiosami", gdzie można dokończyć rozpoczęte tu dobro, gdzie spełniają się nie napisane opowieści i nie spełnione nadzieje. -- J.R.R. Tolkien

Aragorn I take to be my liege lord whether he claim it or no, and any wish from him to me is a command. -- Prince Imrahil

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2012-12-19, 18:13   

No ja już się wypowiedziałam w tej kwestii ... wczoraj, po seansie. I tak jak myślałam, muzyka dobrze dopasowana pod film, choć w pewnym momencie, gdy krasnoludy zaczynają śpiewać zaczęłam mieć wrażenie że to raczej bajka Disneya zaczyna się robić(i dosłownie w tym momencie Ive mi to powiedział "szeptem"), ale na szczęście takie wrażenie szybko minęło.

Ale jest tak jak to ładnie określił Ive w pierwszej recenzji (bez spoilerów), że muzyka to "odgrzewany kotlet". I choć na sam koniec przy napisach była długa dyskusja o utworze Finna, to wysłuchaliśmy ją do końca.

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Tar-Ancalimon 
Przyjaciel orłów

Plemię: Dúnadan
Ulubiona Era: Pierwsza
Narodziny: 5.10.1986(1)
Wysłany: 2012-12-19, 21:12   

że niby Disney ? mam nadzieje że to tylko jeden taki przypadek na cąły film

Tinwelin Niestell 
Bezpieczny w Lothlorien

Ulubiona Era: Trzecia
Wysłany: 2012-12-19, 21:24   

No tylko jeden utwór ;) zazwyczaj takie są bajki dla dzieci...trochę filmu potem piosenka. Ale w sumie tak i w książce jest...więc nie ma powodu do obawy :)

"Kto jeszcze nie widział zmierzchu, niech nie przysięga, że pójdzie w głąb ciemności"

"...believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love."

"He stood upon the bridge alone
and Fire and Shadow both defied;
his staff was broken on the stone,
in Khazad-d?m his wisdom died"

Aarien 
Porwany przez Gobliny

Plemię: Sindar
Wysłany: 2012-12-27, 12:48   

Muzyka jak dla mojego ucha jest w porządku. Nie da się nie zauważyć, że jest bardzo duże podobieństwo muzyczne do utworów muzycznych z WP.
Najbardziej ubóstwiam Misty Mountains :) Aż mam ciarki na skórze jak słucham :roll:

addie
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 10:19   

:balrog: \:D/ :tb: :-({|= No tylko jeden utwór ;) zazwyczaj takie są bajki dla dzieci...trochę filmu potem piosenka. Ale w sumie tak i w książce jest...więc nie ma powodu do obawy

Velho
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-31, 23:07   

Zgodze się, że podobieństwo jest duże, większość utworów jest zmieniona o parę dźwięków.
http://www1.rollingstone....yer/hobbit.html
Tutaj można przesłuchać cały soundtrack. Słuchając całości takie wrażenie jednak maleje.
Znajduje jednak wytłumaczenie dla tego zjawiska. The Hobbit ma być niejako prequelem do LotR'u, a i z Drużyny Pierścienia jest Gandalf. Obie powieści to "I'm going on adventure", a i muzyka jest ku temu Oscarowa, więc ciężko o lepszy podkład.
Utwór Finna jak dla mnie miód. Słyszę go jako hymn na uczcie w odbitym Ereborze. Niesie ze sobą nostalgie, ale i dume wraz z radością.

Brethil
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 18:43   

Misty Mountains - cudowna! Tylko w oryginalnej wersji!
Bo oglądałem film z Dubbingiem i wgl. nie podobało mi się tłumaczenie tej piosenki :/

Odpowiedz do tematu